CategoriesAktif Bileşenler

NİASİNAMİD (B3 VİTAMİNİ)

Niasinamid, cildi aydınlatmak, yaşlanma belirtilerini önlemek ve egzama veya sivilce gibi durumları tedavi etmek için birçok cilt bakım ürününde bulunan bileşenlerden biridir. Niasinamid, sağlığınızın birçok yönünü destekleyen sekiz B vitamininden biri olan bir B3 vitamini türüdür. Vücudunuzda çok fazla niasin olduğunda vücudunuz niasinamid yapar. Vücudunuz ayrıca triptofan adı verilen bir amino asidi niasinamide dönüştürebilir.

Niasinamid çok amaçlı bir cilt bakım bileşenidir . Cilt sağlığını koruyan bir protein olan keratinin oluşturulmasına yardımcı olur. Ayrıca cildinizi daha güçlü, daha pürüzsüz ve daha parlak hale getirdiği de gösterilmiştir.

Nemlendirmeyi Artırır :

Niasinamid cildinizin lipit bariyerinin (cildinizi koruyan su ve yağ tabakası) işlevini artırabilir. Bu, nemi hapsetmeye ve kirletici maddeleri veya diğer potansiyel tahriş edici maddeleri dışarıda tutmaya yardımcı olarak cildinizin daha nemli ve daha az hassas olmasını sağlar.

Cildi Sakinleştirir ve Kızarıklıkları Azaltır :

Niasinamidin iltihabı hafiflettiği,  sivilce , rosacea ve egzama gibi durumlardan kaynaklanan kızarıklığın yatışmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir . Ayrıca cildinizin yüzeyinden ölü hücreleri temizleyen retinol veya glikolik asit gibi güçlü eksfolyantların neden olduğu tahrişi de hafifletebilir.

Gözeneklerin Görünümünü Azaltır : 

Hiçbir şeyin gözeneklerinizin gerçek boyutunu azalttığı kanıtlanmamıştır . Ancak niasinamid cildinizin pürüzsüz ve temiz kalmasına yardımcı olarak görünümlerini en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca bezlerinizin ürettiği yağ miktarını düzenlemeye de yardımcı olabilir, bu da sivilceleri ve gözeneklerin tıkanmasını önleyebilir.