CategoriesAktif Bileşenler

ALLANTOİN

Allantoin, hücrelerin su tutma kapasitesini arttırıcı özelliğe sahiptir. Cildi nemlendirmesinden farklı olarak, ciltte bulunan suyun daha uzun süre tutulmasını bu sayede ise cildin daha genç ve ışıl ışıl görünmesini sağlar.

Allantoin, diğer birçok nemlendiriciden farklı olarak kimyasal ve fiziksel olarak etki etmesine rağmen bazen bir nemlendirici olarak kabul edilir. Susuz kalmış kuru ciltler için, cildin yumuşatılması ve daha fazla nemi emmesi için yatıştırıcı özellikleri ile sıkça karşılaşılır. Cildin yenilenme sürecini artırmak için, vücudunuzun cildin üst katmanlarındaki ölü cilt hücrelerini daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmesine yardımcı olur. Bir bileşik olarak Allantoin, ölü cilt hücreleri ve keratin gibi engelleri ortadan kaldırır. Bu, cildin alt katmanlarının normal olarak nemi emmesine ve kırışıklıkların görünümünü azaltmasına yardımcı olarak cildin nemlenmesini artırır. Allantoin tahriş edici özellikleri ile toksik olmayan alerjik olmayan bir bileşendir.

 
  • Aktif bir cilt koruyucudur, doğal olarak ciltlerin iyileşme sürecini teşvik eder. Küçük yaraların ve tahrişlerin tedavisi için uygun bir bileşendir.
  • Mükemmel bir yatıştırıcı olarak kabul edilir. Bu yüzden bebek ürünlerinde bile tahrişi önlemek amaçlı kullanılır.
  • Allantoin, topikal uygulaması sayesinde ciltte serbest radikal aktivitenin azaltılmasına yardımcı olur.
  • Cildi gerçekten yumuşatan bir bileşendir. Çatlamış, güneşte hasar görmüş cildi korur. Yapılan çalışmalar, Allantoin’in UV kaynaklı hücre hasarına karşı koruduğunu göstermiştir.