CategoriesAktif Bileşenler

COOPER TRIPEPTID 1

Bakır peptidi Copper Tripeptid 1 veya insan tri-peptidi GHK olarak da adlandırılan Cu tripeptidi, cilt ve saç sağlığı için çok sayıda avantaj sunan doğal bir bakır kompleksidir. Bu güçlü bileşik, yara iyileşmesi, antiinflamatuar etkileri ve doku yeniden yapılanma özelliklerindeki etkileyici yetenekleriyle öne çıkıyor.

Copper Tripeptid 1 insan vücudunda doğal bir varlığa sahiptir. İnsan plazmasında, idrarında ve tükürüğünde keşfedilmesi, fizyolojik sistemimizin karmaşık mekanizmalarındaki vazgeçilmez rolünü ortaya koyuyorBu dikkate değer bakır peptidi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir potansiyel alanını ortaya koymaktadır.

İnsan vücudunda doğal olarak oluşan bir tripeptit bakır kompleksi olan Copper Tripeptid 1, yenileyici özellikleriyle ünlüdür. Kollajen üretimini teşvik eden, iltihabı azaltan ve yara iyileşmesini hızlandıran bir bakır iyonuna bağlı glisin, histidin ve lizinden oluşur. Dahası, antioksidan özellikleri cildi çevresel hasarlardan koruyabilir ve cilt yenilenmesini destekleyebilir.

Cu peptid tedavisinin güçlü etkileri cilt gençleşmesine de uzanır. Cildin sıkılığını arttırdığı, kırışıklıkları azalttığı ve yaşlılık lekelerini hafiflettiği bulunmuştur. Cu peptid tedavisi, kollajen üretimini uyarma ve hücresel yenilenmeyi teşvik etme yeteneği sayesinde cildin genç görünümünü etkili bir şekilde geri kazandırır.